baňkování

13.12.2016

baňkování a baňková masáž

Napoprvé se tato procedura může jevit jako lehce nepříjemná či až téměř bolestivá - to ale záleží na stavu Vašich svalů. Baňkování vytváří charakteristické "cucfleky" na Vašich zádech, které ale po čase zmizí. Benefity této metody ovšem převládají nad počátečními nepříjemnými pocity. Tato terapeuticko-diagnostická metoda má velmi starou historii s ověřenou účiností.


Baňkování, baňková masáž

Baňkování má velmi dlouhou historii, nejstarší zmínka o léčebném baňkování pochází z roku cca 3 300 př.n.l ve staré Mezopotámii, dále ve starém Egyptě, Řecku, Římě, Číně..

Při baňkování se využívá přikládání obvykle skleněných baněk na specifické oblasti lidského těla, využívající akupunkturních bodů či oblastí reflexních oblouků (Headových zón, segmentální inervace - příčné, podélné)

To, co se děje uvnitř těla, se projeví i na povrchu a lze to i přes povrch opět regulovat a ovlivňovat.

Baňková masáž pomáhá uvolnit ztuhlé svalstvo, posílit atrofované svaly, podpořit krevní oběh, regulovat metabolismus tkání a ovlivnit vnitřní pochody těla.

Baňky či baňková masáž pomáhají regulovat či odbourávat rozličné potíže a neduhy lidského organismu, regenerovat a relaxovat tělo a mysl.

• reguluje tělesné funkce

• zlepšuje oběh krve

• skrze vnějšek ovlivňuje vnitřek

• regeneruje a relaxuje svalstvo

• napomáhá zlepšit vnitřní metabolismus tkání

Baňkování je nedílnou součástí Tradiční čínské medicíny, v čínské lékařské praxi se používá ke kladnému ovlivňování tělesného a duševního zdraví.