masáže

14.12.2016

Masáže patří mezi nejstarší formy manuální terapie, přinášející tělu pocit uvolnění a relaxace.

Cíleným tlakem či tahem na masírovaný sval se dociluje uvolnění, protažení či posílení masírovaného svalu, odstranění bolesti či namožení.

Pravidelná masáž nám může pomoci se lépe vyrovnat s všudypřítomným stresem, pomoci uvolnit svalové napětí a odstranit bolest. Často si teprve až po důkladné uvolňující masáži uvědomíme, jak byly naše svaly namožené a napjaté. Masáží se také vyrovnává poměr mezi svaly zbytečně napjatými a těmi, které jsme si odvykli používat.

Každý z nás se potřebuje občas uvolnit, utéci před stresem tělesným i duševním.

Druhy masáží

Základní dělení druhů masáží je na regenerační, sportovní a terapeutické.

Regenerační masáž je masáž "západního" pojetí, kdy se masírují převážně svaly, uvolňují se blokády svalů. Též se nazývá masáží relaxační. Slouží hlavně k upravení jednoduchých svalových disbalancí, k pocitu relaxace či regenerace po těžkém pracovním dni.

Tato masáž má krátkodobý terapeutický účinek, spíše se užívá v rámci prevence či relaxace.

Masáž sportovní se užívá před či po sportovním výkonu, často se kombinuje s masáží relaxační či regenerační. Cílem je připravit klienta na sportovní výkon či pomoci organismu se regenerovat po sportovním výkonu.

Terapeutická masáž je masáž s "léčebným" zaměřením, kdy se ovlivňují hlubší pochody v těle, popř. kdy klient přijde s určitým problémem, který chce vyřešit. Dají se sem zařadit čínské masáže Tui-na, chiropraxe, reflexní masáž, thajská masáž, japonská masáž Shiatsu, měkké a mobilizační techniky fyzioterapeutů, akupresura, baňkování atd...

Stránky vytvořeny Čínské masáže Třinec  |  v roce 2016
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky